Forum Erdemli

Join the forum, it's quick and easy

Forum Erdemli
Forum Erdemli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Win98 Creative Sounblaster Live! Value Hatasi ve Çözümü

Win98 Creative Sounblaster Live! Value Hatasi ve Çözümü Empty Win98 Creative Sounblaster Live! Value Hatasi ve Çözümü

Mesaj  BlacqMooRe Perş. Nis. 15, 2010 3:14 pm

Windows 98 üzerinde Creative Soundblaster Live! Value kullanıyorum. Açılışta 'error:
Memory manager not detected. Creative SB16 emulation driver requires EMM386 or similar Creative SB16 emulation driver not loading' hatası ile karşılaşıyorum.
Ses kartınızın Sound Blaster 16 emülasyonu yapabilmesi için gerekli dosyaların yüklenmesinde hata var. Aslında çok eski DOS oyunları oynamadığınız sürece buna gerek yoktur. Denetim Masası altından donanımlar arasında Creative Miscellaneous Devices'ı genişletin, Creative SB16 emulation'ı seçin. Üzerine çift tıklayarak Properties (Özellikler) sayfasını açın. Disable in this hardware profile (bu aygıtı kullanma) seçeneğini seçin ve OK'e (Tamam) tıklayın. Bunu yaptıktan sonra Autoexec.bat ve Config.sys dosyalarından SB 16 emülasyonuyla ilgili satırları silebilirsiniz.
BlacqMooRe
BlacqMooRe

Admin Yardımcısı
General
Aktiflik :
Win98 Creative Sounblaster Live! Value Hatasi ve Çözümü Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Win98 Creative Sounblaster Live! Value Hatasi ve Çözümü Right_bar_bleue

Moderatör
Win98 Creative Sounblaster Live! Value Hatasi ve Çözümü Reklam_ver

- Similar topics