Forum Erdemli

Join the forum, it's quick and easy

Forum Erdemli
Forum Erdemli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Windows Vista'mı XP'mi ??

Windows Vista'mı XP'mi ?? Empty Windows Vista'mı XP'mi ??

Mesaj  BlacqMooRe Cuma Nis. 09, 2010 5:07 pm

Slm arkadaslar ben de burdan gördügüm konulardan vista yi indirip yükledim ve biraz kulladiktan sonra geri Xp ye gecis yaptim...

Oyun Cdlerinizin arkasina bakarsaniz orada XP gereksinimleri ve Vista gereksinimleri var ve Vista BARİZ bir şekilde RAM'i fazla istiyor arada 512 ye kadar fark oldugu oluyor. İsterseniz Crysis'e bakin....

bence vista xp ye göre yavas ve cok ram harciyor pc yi kasiyor sürücü sorunlari dar program secenegi cabasi bunlar benim fikrim

Tek artisi bence biraz daha fazla güvenlik ve görsellik..bunlarida xp de cözmek sorun deil artik ek programlarla xp yi vistadan ayirt edilmez hale getirebiylorsun..Hatta hattaaa vistadan bile iyi görsellik yakalayabiliyorsun yani görselik artisi da vista icin bisey ifade etmiyor artik..

isin sacmaligi vistada aero da 3D aeroyu calistiramadim sebeb ekran karti uyumsuzmus ayni ekran kartiyla xp de ekklenitlerle hem saydamlik hem sayfalar arasi 3 boyutlu gecis hemde aero temasi yani sayfa kenarlari cam efekti xp de sorunsuz calisyor gelde bir yerlerinle gülme
koskoca windows yeni sürümünde sürücü sorunlarindan ötürü bu aeroyu calistiramiyor ama siradan yazilim filrmalari yaptiklari eklentiler ile xp de ayni seyleri sana sunuyor..komik deilmi

Güvenlige gelince bence pc den anliyan biriysen artik bugün güvenlik sorun olmaktan cikti o kadar iyi yazilimlar varki virus derdi yok sayilacak kadar az vistanin sundugu güvenlik secenklerini aynisini xp de elde etmek mümkün...

birde güvenlik adi altinda sacma sapan can sikan eminmisin son karrainmi iyi düsündnmü gibi sacma sapan sorularda cabasi sanki kim 500 milyar ister yarismasinda hissettim kendimi

ilk kurdugumla o heyacanla burda bile bir kac konuda vistanin iyi oldugunu yazmistim ama kullandikca yanildigimi anladimm bence xp vistadan daha iyi ve hizli ve su an xp ye geri dönüs yaptimm.. ayrica dedigim ekletilerlede vistada gördüdügüm ve sürücü sorunlari ile göremedigim bir cok görselligi hattaa daha iyisini xp de yakaladim

bunlar benim fikrim yorumlarinizi bekliyorum...

eeee niye vista o zaman artisi ne ?
BlacqMooRe
BlacqMooRe

Admin Yardımcısı
General
Aktiflik :
Windows Vista'mı XP'mi ?? Left_bar_bleue998 / 999998 / 999Windows Vista'mı XP'mi ?? Right_bar_bleue

Moderatör
Windows Vista'mı XP'mi ?? Reklam_ver

- Similar topics