Forum Erdemli

Join the forum, it's quick and easy

Forum Erdemli
Forum Erdemli
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aşksızlığın mührü…

Aşksızlığın mührü… Empty Aşksızlığın mührü…

Mesaj  Admin Salı Mayıs 18, 2010 5:24 pm

Viran edilmiş köyümüzün ,aşk ezasısın bense muhtarı…
Kalbime düşülmüş bir imza istedin sevme yerimden.
-Ömrüme ,gözlerine, dertlerime yazılmış asil bir aşk istedim.
Bir umut, içimde yanıp yanıp sönen senleri aydınlattı. Kapkaranlık mecalinde aydınlandı ruhumun esemesi. Seni diledim senden. Susmakla istemek arasında yeni rüyalar derledim sensiz gecelerden.
-Nesnesi değilim aşkın ve gitmelerin ya da benden uzak kalmaların.
Harf harf yazıldım sevda defterine ;ama uzaksın.
-Uzaklarıma yengeçler serdin dünyasızlığıma ve denizsizliğime.
Ebru gibi işledim hayatıma seni.
Aşkın ta kendisini geçtim.
Aşktan öte aşkım.Örselenmiş özlemlerime seni ektim.
Hani dargın, olursan yersin barışma meyvemden.
-Bakışın tecellisi işte bak ,kalbimde temennisi seni tuttular içimden seni yaşamak melodisindeyim.
Başımı yastığa huzurla koyman telaşındayım. Belalarında beli umutların pamuğunu koydum.Uzak kalışına şarkılar çalar içimdeki içlenişler.
Rüyâlı özlerle uyanırım her sabah ,rüyâlı gözlerimde hayâline ısmarlarım. kendimi.
Riyasız aşkların alışmalarındayım.Biliyorum aşk ezâsız yürümez.Biliyorum,özlemek de var yalnız kalan gecelerimize.
Aşk herkesi kırar,sarar, sorar, yorar,eksilmesin senli anlarımı,daha seni “ben “kadar tanımadım.Sen bana dediğinden bu yana kırık bir ayna yanar. İçimde bitilmeyen yitmeyen bir sen koşar benimde.
-Senle tutunmuşluğum tutkularda fırtınalara, dalgalara rotamı kaybetmiş bir gemi gibiyim.Yalpa yalpa aşıyorum aşılmazları.Günahını yaşıyorum sensizliğin.
-Biraz kendime sürgün ve süreğen dünyam.
-Aşkımıza ağlıyor şimdi yağmurlar.
-Gökyüzü döküyor içindekileri damla damla senin gibi.
-Sana sürgün ettim beni.
Bitmeyen bir gelişlerin kollarına bıraktın. Sürgünlerdeyim,süren dolar, sürgünlüğün azar, ben benden geçer. Senli hasretlerim coşar çoşar kalakalırım.
- Aşk bize sıla,aşk bize Fırat, aşk bize, Kızıldeniz,aşk bize aşk.
Gözlerimin önünde yüzün o masum bebeksi gülüşün resim sergisi kaçmıyor. Uzaklardayız bir birimize aramız da aşılmaz engeller. Aramızda başka eller,seller, başka yollar, başka hayaller var. Akıp gidiyor hayat senden uzak, sana yakın her anda, her beklemede. Beklemenin sızısında ,umudun süzgecinden geçtim .
Aşk bize gurbet,gurbet aşkın içinde sense içime uzaklar sundun ,sonları özetlesin diye.
-Zaman akıp gitmiyor.Her şey aklıma bir sen düşene kadar düşlerim döşeniyor… Büyüyor tekrar gelişin içimde. Tarif ettiğim amalı sızılar sarıyor, kramplar giriyor kalbime kap katı kesilip kalıyorum kalmalarında.
Damarlarımda kan akmıyor,sen krizine dönüşüyorum.Patlatıyor damarlarım yinede yoksun.
- İşte bunu hiçbir sözcük, hiçbir duygu anlatamıyor.
Yoksun işte, yoksun.
Tende lazer, sende sürgün halimi kesiyor giyotinler. Giden sürgün, ben kalan kaçak. Sınır dışı edilmiş vuslatın sınırında senli kaçak özlemler satıyorum iç dünyama. Yeni bir sen almak ne kadar da zor.
-Gel kurtar beni çerçilikten.
Yüzün gibi parlıyor ilk açılan yıldızda bu gece. Tebessümler kalmaya geliyor yüzüme. İlk kez gülümsüyorum ;ama yetmiyor sensizliğe.
Sürgünüm aşkına.
- Şaşırdı umutlarımın akışı
- Nereye nasıl akacak? Her yerim yare yara. Yaralarım kanıyor. Kanlanıyor, dağlanıyor sen tepem. Bağırıyorum ayrılıklar örtsün tepemi,ıssız bir geliş akışında siyahlar sarmalıyor beni.
Kapkara anlara ayna oluyorum, ne kendimi ne de seni görüyorum.
Kapat yaramı, açıl kara gecelerime ay ve aşk olarak. Gelişin kurtarsın gecemi.
Sensiz geçen anların yarası kapansın artıklarımı. Sıkışmasam hep iki ara kalpte. Sen en iyisi bende tam bitsen ve kapatıp aşklarının kapısını mühür vursan olmaz mı?
Kimim kimsemdir yaşlanan yalnızlığım.Ahu gözlerin,ah o gözlerin neden hala yıldızlar varken hala seni bana ışınlıyor?
- Gidecek aşkı var olup da sende kalan ah ben ah… ben.
Çok kimseyim,çokça yaşanılan aşkların sahilinde.
-Hiçbir şeyimsin,hiçbir şeyime şehir olamadığımsın.
- Ruhumun caddelerinde gezemediğimsin.Gözlerini ruhumun caddelerin kırmızı ışık eylemediğimsin.
Dokunamadığımsın, donmuş sıcaklarımı ısıtamadığımsın.
Hiçbir şeyimsin hiç gidemediğimsin. Her zaman bekleyeceğimsin, bikri hecelerimin sözcesi benli sevmelerin son kuşağısın .
- Düş tacirleri bir bir para sayıyor hayallerimize,beni sana pazarlıyor güzeller. ”beni yok edecek düğmeye basmakta özgürsün”
”kendin ol”, ruhumun tapınakların üzerine kazılı ve filozofların savunduğu öz sözü ”marka” olarak kullan beni silkmede ve seni silmede…
-Hiçbir şeyimsin,hiçbir şeyime şehir olamadığımsın.
- Ruhumun caddelerinde gezemediğimsin.Gözlerini ruhumun caddelerin kırmızı ışık eylemediğimsin.
Dokunamadığımsın, donmuş sıcaklarımı ısıtamadığımsın.
-Hep beklediğimsin, hep yeni hayallerin iklimden sıcak mevsimler sunduğumsun.
- Hazanlarıma zan düştü.Baharlarıma har düştü. Yazlarıma yazgın. Mevsimsiz ve sensiz hiçbir şey yapamadığımsın.
Gel kurtar beni bu ben ülkesinde beni seven sen adılınla, güzelliğinle, sevginle ,sıcağınla gül kedisi.

HAYRETTİN TAYLAN
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Admin
Admin

Admin
General
Aktiflik :
Aşksızlığın mührü… Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Aşksızlığın mührü… Right_bar_bleue

Admin
Aşksızlığın mührü… Reklam_ver

https://forumerdemli.yetkin-forum.com